بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/what-is-the-difference-between-virtual-server-and-dedicated-server

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

 تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟  در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع سرور، توضیح مختصری را خواهیم دید تا بتوانیم درک بهتری از هر دو مفهوم داشته باشیم. در انتهای مقاله نیز خواهیم دید که کدام نوع سرور برای شما مناسب تر است.

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

مزایا و معایب استفاده از vps و سرور اختصاصی در جدول زیر مقایسه شده اند:


سرور اختصاصی

VPS

مزایا
 • کنترل کامل بر سخت افزارها و نرم افزارهای سرور
 • جدایی کامل سایت شما از سایر اکانت ها با توجه به داشتن یک سرور فیزیکی مجزا

 

 • هزینه بسیار پایین تر از سرور اختصاصی
 • دریافت منابع اختصاصی با وجود در اختیار نداشتن سرور فیزیکی
 • قابلیت ارتقا و تغییر منابع آسان تر، به خصوص زمانی که از وی پی اس ابری استفاده کنید.

معایب


 • هزینه بسیار بالا
 • دشواری در تغییر منابع در صورت نیاز
 • عدم کنترل کامل بر سخت افزارهای سرور فیزیکی

 

در واقع، می توان به سرور مجازی به عنوان یک نوعِ کوچک شده سرور اختصاصی نگاه کرد. یک پلن VPS مانند یک پلن اشتراکی نصب می شود، ولی مانند یک سرور اختصاصی رفتار می کند. جای تعجب ندارد که vps از سرور اختصاصی ارزان تر است، چراکه یک شرکت ارائه دهنده می تواند چند مشتری را روی یک سرور قرار دهد، پس می تواند از هر مشتری هزینه کمتری درخواست کند.

برای درک بهتر تفاوت امنیت دو سرور، بیایید مثال خانه را با هم بررسی کنیم؛ فرض کنید در آپارتمانی که ساختمانش را با چند همسایه مشترک هستید، فردی درب ساختمان را باز بگذارد ( مثلاً سایت دیگری روی سرور شما، اختلال امنیتی داشته باشد )، در چنین حالتی واحد شما نیز در معرض خطر خواهد بود. البته ممکن است شما درب ورودی واحد خود را حسابی ایمن کرده باشید؛ ولی با این وجود ریسک امنیتی وجود خواهد داشت.تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

در طرف مقابل یک سرور اختصاصی مانند یک ملک مجزاست. دیگر در چنین حالتی توسط اشتباه فرد دیگری، شما در معرض ریسک امنیتی و خطر قرار نخواهید گرفت.  

رنج قیمت، احتمالاً مهم ترین و چشم گیر ترین تفاوت بین vps و سرور اختصاصی است. قیمت سرورهای مجازی بسته به نیاز سخت افزاری شما، به طور معمول بین 80 هزار تومان تا 500 هزار تومان ماهانه متفاوت بوده، در حالی که قیمت سرور اختصاصی بسته به موقعیت مکانی مثل ایران یا اروپا و میزان منابع مورد نیاز، گاهاً به هشت میلیون نیز می رسد. 

سرور مجازی یا vps چیست ؟

یک سرور مجازی به کمک نرم افزارهای مجازی سازی روی یک سرور فیزیکی اجرا می شود تا هزینه اجاره سرورهای اختصاصی را کاهش دهد. این سرورها به افراد مختلف کمک می کنند تا از موقعیت های مختلف به یک سرور فیزیکی متصل شوند. با اینکه سرور یکسان است، مجازی سازی، منابع خاصی را بین کاربران تقسیم می کند، که به همین دلیل نوعی سرور اختصاصی نیز به حساب می آید.

به منظور تخصیص منابع، یک ارائه دهنده سرویس وی پی اس، متناسب با درخواست هر مشتری، از ابزاری به نام hypervisor برای ساخت ماشین های مجازی استفاده می کند. شما نیازی به دانستن این فناوری ندارید، تنها کافیست بدانید که اکانت ها روی vps کاملاً از هم مجزا هستند.سرور مجازی یا vps چیست ؟

در واقع، حتی با یک سرور مجازی نیز، شما همچنان منابع سرورتان را با کاربران دیگر به اشتراک می‌گذارید، چراکه یک سرور فیزیکی قوی به چند سرور مجازی تقسیم می شود و منابع سرور مادر بین آنها تقسیم می شود؛ ولی، برخلاف میزبانی اشتراکی، سایت شما منابع اختصاصی مختص خود را نیز در اختیار خواهد داشت.

برای مثال اگر یک سرور هشت گیگ رم داشته باشد، وی پی اس شما می تواند از یک تا هشت گیگ رم را به خود اختصاص دهد. اما نکته مهم این است که دیگر آن یک گیگ رم را با هیچ کاربر دیگری به اشتراک نخواهید گذاشت.

بیایید مثال خانه را مجدداً برای مثال تصور کنیم. یک VPS، مانند یک آپارتمان سه چهار طبقه مشترک است که اگر یک واحد در آن داشته باشید، آن واحد کاملاً و 100% برای خودتان است؛ یعنی همسایگان نمی توانند از اتاق های شما استفاده کنند ( ولی این اتفاق روی هاست اشتراکی رخ می‌دهد ).

با این وجود کل ساختمان برای شما نیست، یعنی شما نمی توانید کل ساختمان را به سلیقه خودتان رنگ کنید. سرورها نیز به همین شکل عمل می‌کنند، به این صورت که شما نمی توانید بسته به نیازتان سرور مادر را شخصی سازی کنید، چراکه هنوز یک مستأجر به حساب می آیید.

سرور اختصاصی چیست ؟

همانطور که از نامش مشخص است، یک سرور اختصاصی یعنی شما یک سرور فیزیکی را به طور کامل در اختیار خود خواهید گرفت. علاوه بر دریافت منابع بیشتر، مزیت اصلی آن این است که شما به طور کامل بر نرم افزارها و سخت افزارهای درون سرور کنترل خواهید داشت.

سرور اختصاصی چیست ؟

برای مثال شاید شما پردازشگر AMD را به Intel ترجیح دهید؛ توانایی کنترل چنین چیزی را فقط با سرور اختصاصی خواهید داشت. بیایید به مثال خانه برگردیم؛ داشتن یک سرور اختصاصی مانند این است که شما ساختمانی کامل برای خود خریداری کنید. شما در چنین شرایطی تنها مالک آن ساختمان خواهید بود و این قدرت و اختیار را دارید که آنطور که مایلید آن را شخصی سازی کنید.

علاوه بر تفاوت هایی که سرورهای مجازی و سرورهای اختصاصی دارند، خود این سرورها نیز به دو دسته تقسیم می شوند. یعنی سرورهای مدیریت شده ( managed ) و مدیریت نشده ( unmanaged )، که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

سرور مدیریت شده و مدیریت نشده یعنی چه ؟

هر دو نوع سرور مجازی و اختصاصی به دو نوع تقسیم می شوند:

 • مدیریت شده یا managed
 • مدیریت نشده یا unmanaged

سرور مدیریت شده و مدیریت نشده یعنی چه ؟

در سرورهای مدیریت نشده، تنها چیزی که شما دریافت خواهید کرد، یک سخت افزار است. از این مرحله به بعد خود شما مسئول نصب نرم افزارها، بک آپ گیری و یا مدیریت سرور خود هستید. این فقط به معنی نصب وردپرس نیست؛ شما باید فناوری های زیر ساختی مورد نیاز دیگر را نیز خودتان نصب کنید.

برای مثال، اگر بخواهید از وردپرس استفاده کنید، باید php، وب سرور ( Apache , Nginx, LiteSpeed ) و غیره را خودتان نصب کنید. بنابراین، سرورهای مدیریت نشده بسیار پیچیده تر هستند. این نوع سرورها فقط برای توسعه دهندگان یا کاربران متخصص فنی مناسب هستند.

اما در یک سرور مدیریت شده اختصاصی یا مجازی، شما باز هم به منابع اختصاصی دسترسی خواهید داشت، با این تفاوت که مسائلی مثل کانفیگ کردن، مدیریت و نگهداری سرور بر عهده شرکت فراهم کننده یا provider خواهد بود.

قطعاً، با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم، هزینه سرورهای مدیریت شده بیشتر خواهد بود؛ با این تفاصیل اگر یک متخصص فنی نیستید، بهتر است در این زمینه کمی هزینه کنید تا نگران جزئیات فنی نشوید.

سرور مجازی بهتر است یا سرور اختصاصی ؟

قبل از اینکه بین این دو نوع سرور انتخابی انجام دهید، بهتر است بررسی کنید که چند هسته CPU نیاز دارید، چقدر رم می خواهید و به چه میزان فضای دیسک یا حافظه نیاز دارید ( اینکه آیا هارد SSD می خواهید یا یک هارد معمولی ).

در بیشتر موارد سروری که برای شما مناسب تر باشد، سرور مجازی مدیریت شده است، که قدرت و انعطاف پذیری را با هزینه کمتری در اختیار شما قرار می دهد. برای صاحبان کسب و کارهای کوچک، بلاگرها، طراحان وب سایت و هر شخصی که به یک وب سایت پر سرعت نیاز دارد، یک vps، راهکار مناسب تری است.

اما در صورتی که به سرعت و عملکرد بالاتری نیاز دارید، می توانید سرور مجازی خود را ارتقا دهید و یا اگر به فضای بیشتری نیاز دارید و نگران امنیت سایت خود هستید، زمان آن است که به سرور اختصاصی مهاجرت کنید؛ با ویژگی های بسیار گسترده تر و امنیت بالاتر.

 

کانفیگ و شخصی سازی سرور مجازی و سرور اختصاصی

کانفیگ و شخصی سازی سرور مجازی و سرور اختصاصی

همانطور که در بالا توضیح داده شد، هر دو سرور مجازی و سرور اختصاصی هم به صورت مدیریت شده و هم به صورت مدیریت نشده ارائه می‌شوند؛ که می توانید یا خودتان آن را کانفیگ کنید یا این کار را به شرکت ارائه دهنده بسپارید. 

در مورد شخصی سازی یا customization نیز هر دو سرور، به شما اجازه تنظیم منابع سرورتان را می دهند که می توانید سرور خود را در هر زمان که خواستید ارتقا دهید. اما در سرورهای اختصاصی این کار علاوه بر محدود بودن، کمی زمان بر و سخت تر است.

در واقع می توان گفت:

هیچ تنظیماتی در سرور وجود ندارد که ثابت باشد و هر سرور نسبت به چگونگی کد ها و اسکریپت ها و ساختار پایگاه داده تنظیمات و کانفیگ خاص خود را دارا خواهد بود 

موارد استفاده از سرور مجازی

با پیشرفت کسب و کار طبیعتا ترافیک وارد شده به سایت بسیار بیشتر از قبل خواهد شد. در این هنگام دیگر هاست های اشتراکی پاسخ گوی نیاز های سازمان نخواهد بود از این رو بایستی منابع سایت را افزایش دهیم. در هنگام تصمیم گیری درباره سرویس مورد نظر باید به مواردی همچون قیمت، کارایی و کیفیت محصول مورد نظر توجه خاصی داشته باشیم. سرویس های مجازی VPS به نوعی طراحی شده اند که به هر کلاینت یک فضای کاملا اختصاصی تخصیص می دهند. این فضا و منابع موجود در آن هیچگونه رقیبی نداشته و و تمام قدرت پردازش مختص به این سرور مجازی در اختیار کلاینت خواهد بود.

موارد استفاده از VPS

 • در هنگامی که نمی خواهیم هزینه زیادی برای سرور اختصاصی بدهیم می توانیم از این سرورها استفاده کنیم. 
 • در زمانی که کسب و کار کمی پیشرفت کرده ولی هنوز تهیه سرور اختصاصی به صرفه نیست و سرور های اشتراکی نیز پاسخگوی نیاز های سایت نیستند.


راهکار صباهاست

اگر به دنبال بهره مندی از مزایای فوق العاده سرورهای مجازی هستید، صباهاست راهکارهای حرفه ای و مطمئنی را به شما پیشنهاد می کند. در واقع، صباهاست پس از سالها تجربه، نگرانی های مخاطبین خود را به خوبی درک کرده و بر اساس آن خدمات متمایزی ارائه می کند.

راهکار سرور مجازی صباهاست

 • دسترسی کامل به سرور مجازی و کنترل پنل
 • IP اختصاصی رایگان
 • امکان نصب سیستم عامل دلخواه
 • پشتیبانی 24 ساعته حتی ایام تعطیل
 • مانیتورینگ اختصاصی
 • پورت یک گیگ شبکه
 • دسترسی کامل به روت
 • استفاده از Waf اختصاصی جهت جلوگیری از DDoSattack
 • خدمات مدیریت سرور اختصاصی در صورت سفارش مشتری
 • هارد SSD
 • قرارگیری در امن ترین و معتبرترین دیتاسنترهای داخل و خارج کشور

مزایای دریافت خدمات از صباهاست

 • ضمانت بازگشت وجه
 • آپ تایم 100 درصد
 • ترافیک نامحدود
 • پشتیبانی 24/7
 • تحویل آنی خدمات
 • بک آپ روزانه
 • آخرین تکنولوژی ابری
 • دسترسی کامل به روت
 • قابلیت ارسال تیکت، برقراری تماس تلفنی، ارتباط از طریق چت آنلاین سایت، واتس اپ و تلگرام
 • ارائه مناسب ترین قیمت با بهترین کیفیت


در صورت نیاز به دریافت مشاوره، هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا پلن های سرور مجازی صباهاست را مشاهده کنید.


جمع بندی

اینکه کدام سرور مناسب اهداف شماست، به عوامل زیادی بستگی دارد؛ هنگام خرید هاست اشتراکی، سرور مجازی و یا سرور اختصاصی، بهتر است چند فاکتور را در نظر بگیرید. آیا به منابع زیادی نیاز دارید ؟ هدف تان از بکارگیری یک سرور چیست، آیا می خواهید وب سایتی را میزبانی کنید، داده‌هایی را ذخیره کنید و یا مقاصد دیگری دارید. 

این سرویس ها با توجه به منابعی که در اختیار شما می گذارند، هزینه های متفاوتی نیز دارند؛ مسلماً هزینه سرورهای اختصاصی با توجه به اینکه یک سرور کامل در اختیارتان قرار می گیرد، بسیار بیشتر است. 

اما ممکن است به چنین سروری نیاز نداشته باشید چراکه کسب و کارتان کوچک است یا فقط قصد میزبانی یک وب سایت معمولی را دارید؛ و یا شاید هاست اشتراکی یا سرور مجازی برایتان کافی نباشند و یا امنیت کافی نداشته باشند. پس انتخاب شما به نیاز شما بستگی دارد.

 امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

قیمت سرور مجازی چقدر است ؟

معمولاً یک سرور مجازی اختصاصی می تواند از 89 تومان تا 390 تومان در ماه اجاره شودهزینه اجاره سرور مجازی عمدتاً با توجه به مقدار CPU، حافظه و فضای دیسک مورد نیاز شما متغیر است. حتماً پلن های سرور مجازی صبا هاست را مشاهده کنید.

از کجا می توانم سرور مجازی بخرم؟

برای خرید vps می توانید به بخش پلن های سرور مجازی صبا هاست مراجعه کنید و متناسب با نیاز خود پلن مناسب را انتخاب کنید.

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟

یک vps سروری درون یک سرور دیگر است؛ یعنی یک سرور فیزیکی چند سرور مجازی را میزبانی می کند، که هر کدام مانند یک سرور جداگانه عمل می کنند. این کار را معمولاً با نرم افزارهایی نظیر hypeviser انجام می دهند که یک سرور فیزیکی را به چند بخش مجزا تقسیم می کند.

برای هر کدام از سرورهای جداگانه می توان یک RAM ، CPU و هارد مشخص، تعیین کرد. هر کاربر بنا به نیاز خود، یک سرور را از پلن های موجود انتخاب کرده و از آن برای مقاصد خود استفاده می کند.توضیحات بیشتر در مورد " یک سرور مجازی چطور کار می کند. "

تفاوت بین سرور و هاست چیست؟

در واقع هاست بخشی از یک سرور می ­باشد که اطلاعات سایت و فایل­ های شما بر روی آن ذخیره می­ شود تا امکان دسترسی به سایت شما وجود داشته باشد و از سایت شما بازدید کنند.

مطالب مرتبط

سرور اختصاصی چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور اختصاصی چیست ؟

منظور از سرور اختصاصی یا dedicated چیست؟ آیا می دانید با سرور مجازی و یا هاست اشتراکی چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله به طور جامع در مورد سرور اختصاصی توضیح خواهیم...

سرور اختصاصی چه کاربردهایی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور اختصاصی چه کاربردهایی دارد ؟

کاربردهای سرور اختصاصی بسیار متنوع و متفاوت از هم هستند؛ در این مقاله علاوه بر توضیح کاربردهای این نوع سرور، خواهیم دید که یک سرور اختصاصی برای چه سازمان هایی و...

تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟

سرور اختصاصی مدیریت شده یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مشتریانی است که قصد خرید سرور اختصاصی را دارند. اما آیا می دانید تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت...

مزایا و معایب سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایا و معایب سرور اختصاصی

یک سرور اختصاصی چه مزایا و معایبی دارد؟ در این مقاله خواهیم دید که یک سرور اختصاصی چه ویژگی هایی داشته و چرا توسط سازمان های بزرگ انتخاب می شوند. پس از خواندن ا...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی

راهنمای خرید سرور اختصاصی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با مزایای سرور اختصاصی آشنا شده و سپس...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

میکروتیک چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میکروتیک چیست؟

میکروتیک یک شرکت لتونی است که درشهر ریگا، پایتخت لتونی واقع شده است و بیش از 280 کارمند دارد. این شرکت در سال 1996 برای توسعه روترها و سیستم های ISP (Internet s...

تفاوت IPV4 با IPV6
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت IPV4 با IPV6

جالب است بدانید، ارسال اطلاعات و دیتا در سطح اینترنت بین دو دستگاه، از طریق IP انجام می شود، و این IP که یک مجموعه اعداد است، کاملاً منحصر بفرد و unique می باشد...

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر پسورد هاست از طریق WHM را به دو روش کاربردی آموزش دهیم. توجه داشته باشید، این روش ها از سمت پنل مدیریت سرور WHM بوده و نیاز به...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

پروتکل SSH چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروتکل SSH چیست؟

پروتکل SSH یک روش ارتباطی امن برای برقراری اتصال بین کلاینت یا کاربر با سرور از راه دور می باشد. از طریق این پروتکل می توانیم به ترمینال لینوکس متصل شده، و کد ه...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟

در زمان انتخاب یک سرویس میزبانی وب، می توان گفت انتخاب یک پلن مناسب به اندازه انتخاب یک ارائه دهنده خدمات بسیار مهم است. در حالی که پلن هایی مانند هاست اشتراکی...

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم

از کلماتی که ممکن است شما در دنیای دیجیتال آن را شنیده باشید میتوان به IP اشاره نمود. IP یا همان internet protocol کد یا آدرسی است که به دستگاه های که به اینترن...

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست

این شرکت با نام تجاری صبا هاست فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. از بهترین و با تجربه ترین شرکت های موجود در زمینه خدمات میزبانی و دامنه میباشد. به گونه...

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

فرآیند بکاپ گیری از سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد که همواره بایستی در حوزه حفظ و نگهداری اطلاعات و داده ها، همیشه به آن توجه نمود. پس از آنکه نام د...

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل

این موضوع برای وب مستران و صاحبان سایت بسیار مهم میباشد که از داده ها و اطلاعات یک وب سایت بکاپ تهیه نمایند. از اینرو اشخاص بایستی به صورت منظم از داد ها و اطلا...

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟

از مهم ترین اقداماتی که شما بایستی به منظور موفقیت در کسب و کار انجام دهید انتخاب یک هاستینگ یا همان سرویس میزبانی وب می باشد. از اینرو در حقیقت یکی از پایه های...

سرور مجازی یا vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی یا vps چیست؟

سرور مجازی چیست و چرا برخی از افراد از آن استفاده می کنند؟ شاید شما به تازگی عبارت VPSرا شنیده باشید و با توجه به پیچیدگی های علم فناوری و اینترنت، که پر از مخف...

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟

حتماً برایتان این سوال پیش آمده که یک سرور مجازی چطور ایجاد شده و چطور کار می کند. اگر قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، یا اگر میخواهید داده های کسب و کار خو...

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟ آیا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا باید از یک vps استفاده کنیم ؟ خب در این مقاله به این سوالات مهم پاسخ خواهیم داد و در...

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی با هاست اشتراکی در چیست ؟ قبل از اینکه اقدام به خرید هاست یا سرور کنیم، هم باید بدانیم که فرق vps با هاست چیست و هم اینکه یک سرور مجازی با سرور...

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟

حتماً تا بحال بارها به واژه vps برخورد کرده اید، و به احتمال زیاد این سوال در ذهنتان پیش آمده که یک vps به چه دردی می خورد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که یک...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی

راهنمای خرید سرور مجازی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با کاربردها و انواع سرور مجازی آشنا شده...

میزبانی وب سایت با سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میزبانی وب سایت با سرور مجازی

سرور مجازییکی از منابع میزبانی وب سایت است که ما می توانیم سایت خودمان را با استفاده از آن در اینترنت به صورت آنلاین منتشر کنیم. در واقع برای میزبانی وب سایت، س...

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری

سرویس های زیادی برای میزبانی وب سایت وجود دارند که هر کدام از آنها ویژگی ها و منابع خاص خود را دارند. دو نوع از رایج ترین سرویس های میزبانی وب سایت، سرور مجازی...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

سرور مجازی لینوکس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور مجازی لینوکس چیست و چه تفاوتی با vps ویندوز دارد؟ به احتمال زیاد هنگام خرید سرور مجازی با دو یا چند سیستم عامل از جمله لینوکس، ویندوز و یا میکروتیک مواجه ش...

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس

سرویس مجازی برای وردپرس چگونه است؟ حتما سرویس مجازی یا vpsرا می شناسید و یا اسم آن را شنیده اید. اما برای داشتن یک سیستم وردپرس همراه با سرور مجازی چه بایدهایی...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس، می تواند برای برخی از کاربران کمی پیچیده باشد، بنابراین در این مقاله در مورد سی پنل و سنتوس و نحوه نصب آن توضیح خواهیم داد...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز

کسب و کار های مختلف سطح نیاز های متفاوتی دارند. در ابتدا که کسب و کار هنوز رونق چندانی ندارد، می توان از هاست اشتراکی به عنوان یک راهکار خوب استفاده کرد. اما پس...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

آموزش نصب KVM Virtualizor
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب KVM Virtualizor

یکی از قدرتمند ترین مجازی ساز هایی که به همراه KVM نصب می شود، KVM Virtualizor است که امکانات بسیار خوبی در اختیار ما قرار می دهد. در این مقاله با آموزش نصب KVM...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

مقایسه VPN با VPS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مقایسه VPN با VPS

VPS و VPN مفاهیمی هستند که با وجود آنکه کلمات اختصاری آنها مشابه است، هر یک از آنها به دو نوع خدمات بسیار متفاوت اشاره می کنند.پیش از انجام مقایسه بین سرور مجاز...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

ارتقا امنیت سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارتقا امنیت سرور مجازی

امنیت یکی از نگرانی های بزرگ برای اکثر مدیران وب سایت ها می باشد. با این حال تنها نگرانی شما نباید محافظت از مدیریت وب سایت باشد، بلکه حفظ امنیت سرور مجازی یا V...

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها

سیستم عامل چیست؟سیستم عامل (OS) نرم افزاری است که به عنوان رابط بین اجزای سخت افزار کامپیوتر و کاربر عمل می کند. هر سیستم کامپیوتری باید حداقل یک سیستم عامل برا...

سرور لینوکس ubuntu چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور لینوکس ubuntu چیست؟

یکی از موارد حائز اهمیت در انتخاب یک سرویس میزبانی وب، این است که از چه سیستم عامل سرور مبتنی بر لینوکس در آن سرور استفاده شده است. تصمیم گیری در این زمینه کار...

Vmware چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Vmware چیست؟

مجازی سازی چیست؟مجازی سازی سرور در حال حاضر موضوعی پرطرفدار در دنیای فناوری اطلاعات است و محبوبیت و پذیرش آن به ویژه در محیط های سازمانی همچنان در حال رشد است....

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟

در زمان خرید سرور مجازی ( VPS ) ممکن است مطمئن نباشید، که به چه میزان منابعی نیاز دارید. در این مقاله آموزشی بررسی خواهیم کرد که به چه میزان منابع RAM، CPU، Dis...

سرور مجازی ویندوز صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی ویندوز صبا هاست

سرور مجازی یا virtual private server که مخفف آن vps میباشد یک بخش کوچک از یک سرور میباشد. زمانی که شما اقدام به خرید یک سرور مجازی مینمایید همه ای محیط سرور مجا...

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟

اینترنت یک شبکه ای بسیار وسیع از کامپیوتر های میباشد که در سراسر جهان قرار دارد. زمانی که شما دو سیستم کامپیوتری را به هم دیگر متصل مینمایید و از آنها برای رد و...